Kpss ile ilgili arananlar kafalara takılan sorulara cevaplar...

En İyi Kpss Önlisans Kitapları

0 36

Böylece adaylar hummalı bir şekilde çalışma düzeni oluşturmaya çalışıyor. Elbette ki her sınavda olduğu gibi KPSS önlisans sınavında da adayların, etkin bir çalışma sistemi oluşturması ve yararlı kaynaklar temin etmesi gerekiyor. Yazımızda hangi ders için, hangi kaynak temin edilmeli konusunda kapsamlı bilgiler vereceğiz. 

657 Yayınları Türkçe Konu Anlatım Kitabı

Türkçe, KPSS önlisans sınavında herkesin yapması gereken testlerin başında geliyor. Katsayısı ve standart sapması oldukça yüksek olan bu testte başarılı olunabilmesi için seçilebilecek yararlı kaynaklardan biri 657 yayınlarına aittir. Yeni müfredata uygun olarak hazırlanan bu kitap konu anlatımlı olması sayesinde, konu eksikliklerinin giderilmesine de yardımcı oluyor. Tarama testlerine yer verilen bu kitapta, ÖSYM’ye en yakın soru içerikleri paylaşıldığı için başarı şansıda doğru orantılı olarak artacaktır.

Yargı Yayınları Matematik Soru Bankası

En iyi KPSS önlisans kitapları arasında yer alan bu kitap, tamamen soru üzerine yoğunlaşmıştır. Memur adayları bu kitap sayesinde birbirinden farklı soru içeriklerini görebilecek ve aşina olabileceklerdir. Kitapta yer alan tüm soruların çözümlü olması, oldukça zor olan bu dersin daha kolay anlaşılabilmesini sağlıyor. Konu testlerinin bitimi sonrasında kitapta genel tarama testlerine ve ÖSYM’de çıkan tüm matematik sorularına da yer verilmiş. Senelerdir var olan Yargı yayınları, adayların neredeyse tamamından olumlu geri bildirimler alıyor.

Yargı Yayınları Geometri Konu Anlatım Kitabı

KPSS önlisans kitap tavsiyeleri arasında diğer bir içerik, Yargı yayınlarına ait Geometri kitabıdır. Geometri, adayların büyük bir kısmını zorlayan ve başarı oranı oldukça düşük olan bir derstir. Yargı yayınlarının bu serisi yeni müfredata uygun olarak oluşturulmuştur. Yalın ve anlaşılır anlatım dili sayesinde, dersi anlamak daha kolay bir hale gelecektir. Her konunun sonrasında bulunan çözümlü sorular ile konu daha iyi pekiştirilebilir. Son olarak genel tarama testleri ile adaylar eksiklerini belirleyebileceklerdir.

İsem Yayınları Vatandaşlık Soru Bankası Kitabı

En iyi KPSS önlisans kitapları listesinde yer alan ve öğrencilerin hemen hepsinden olumlu geri dönüşler alan bir diğer kitap bu seridir. Vatandaşlık, daha az görülen bir ders olmasının yanı sıra daha zor anlaşılan bir derstir. Bunun yanı sıra KPSS’de en yüksek standart sapmayı getiren derslerden bir tanesidir. Bu derste başarı sağlayarak, üst sıralama yapabilmek için İsem yayınları doğru bir seçim olabilecektir. Soru bankası formunda tasarlanan kitapta, tüm soru içerikleri incelenebilecektir. Eksikliklerini giderebilme fırsatı bulan adaylar, bu dersten yüksek oranda başarı sağlayabileceklerdir.

En İyi Kpss Önlisans Kitapları

Benim Hocam Coğrafya Konu Anlatım Kitabı

Benim Hocam yayınları tüm kitap içerikleri ile kuşkusuz en iyi KPSS önlisans kitapları arasında yer alıyor.  Ancak özellikle Coğrafya dersinin konu anlatımlı kitabında hap bilgiler, kapsamlı konu anlatımları ve konu tarama testleri, ÖSYM stiliyle birebir aynı oluşu ile dikkat çekiyor.

Yaklaşık 18 sorunun yer aldığı KPSS Coğrafya sorularına, Benim Hocam ile hazırlanmak doğru bir adım olabilecektir. Bu yayında Coğrafya konu anlatım kitabının yanı sıra soru bankası seçeneği de bulunuyor. Ayrıca Benim Hocam yayınlarında video desteği özelliği de bulunuyor. Herhangi bir konuyu anlayamayan adaylar, video içeriği üzerinden eksiklerini tamamlayabiliyor.

Data Yayınları Tarih Konu Anlatım Kitabı

Data yayınlarına ait olan Tarih konu anlatım kitabı, en iyi KPSS yayınları 2021 içeriklerinden biri konumundadır. Kısa ve öz bilgiye dayalı anlatımı ile öne çıkan bu kitapta, çözümlü testlerde bulunmaktadır. Konu anlatımı sonrasında testleri çözümleyen adaylar, konuyu daha iyi algılayabilmektedir. Adaylardan olumlu geri dönüşler aldığı bilinen bu kitapta, geçmiş yıllarda çıkan tüm sorulara da son bölümde yer verilmiştir.

Benim Hocam Yayınları Güncel Bilgiler Kitabı

KPSS önlisans sınavında ders içerikleri haricinde, güncel bilgilerden de birkaç soru geliyor. Güncel bilgilerde doğru yanıtlar verebilmek için yapılacak en önemli şey, ülkemizde ve dünyadaki haberleri takip etmek olacaktır. Ancak güncel bilgiler bölümünde tüm bilgilere haberler üzerinden ulaşabilmek güç olacağı için Benim Hocam yayınları güncel bilgiler kitabı oluşturmuştur. En iyi KPSS önlisans kitapları içerisinde sayılabilecek bu kitap, güncel bilgiler sorularında oluşabilecek kayıpları ortadan kaldıracaktır.

Yargı Yayınları Soru Avcısı Çözümlü Soru Bankası Kitabı

En iyi KPSS önlisans kitapları arasında sayılabilecek diğer kitap ise, Soru avcısı olacaktır. Tamamen soru bankası formunda tasarlanan bu kitapta, ÖSYM’de sorulan tüm soru içeriklerinin bulunabilmesi mümkündür. Tüm derslerin yer aldığı bu kitaptaki soruların tamamı ise çözümlü olarak oluşturulmuş. Bu nedenle adaylar anlayamadığı soruların çözümünü takip ederek, eksiklerini giderebiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.