Kpss ile ilgili arananlar kafalara takılan sorulara cevaplar...

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Avukat Alımı

0 15

Sözleşmeli Avukat Alımı Yapılıyor!

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü sözleşmeli avukat alımı yapacağını duyurdu. Farklı illerde görevlendirilmek üzere alınacak olan avukatlar, herhangi bir yazılı veya sözlü sınava tabi olmadan görevlerine başlayabilecek. 12 Sözleşmeli avukatın atama işlemi, KPSS B grubu puan türüne göre yapılacak. İşte, atama süreci ile ilgili diğer önemli detaylar…

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Avukat Alımı Genel Şartları

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Avukat Alımı

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü sözleşmeli avukat alımı için genel şartlar, yayınlanan duyuru ile ilan edildi. İşte, adaylarda aranacak olan genel şartlar;

 • Sözleşmeli avukat alımı başvurusu yapabilmek için öncelikli olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekmektedir.
 • Hukuk fakültesi veya dengi bir okuldan mezun olmanız gerekmektedir.
 • Başvuru yapabilmek için Avukatlık Ruhsatnamesine sahip olmanız gerekmektedir.
 • Herhangi bir nedenden ötürü kamu haklarından mahrum kalmamış olmalısınız.
 • 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesinde yer alan herhangi bir suça karışmamış veya ceza almamış olmalısınız.
 • Erkek adayların, askerlik ile ilişkisi kesinlikle olmamalıdır.
 • Başvuru yapabilmek için KPSS sınavından en az 70 puan almış olmalısınız.
 • Herhangi bir fiziki ve ruhsal bir sağlık sorununuz olmamalıdır.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Avukat Alımı Başvurusu

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü sözleşmeli avukat alımı için detaylar resmi olarak yayınlandı. İşte, başvuru işlemleri;

 • Sözleşmeli avukatlık başvurusu yapacak olan adayların bilgileri mutlaka YÖKSİS sisteminde kayıtlı olmalıdır. YÖKSİS de kayıtlı bilgisi olmayan adaylar ne yazık ki başvuru işlemlerini gerçekleştiremeyecektir.
 • Başvuru işlemleri, kurumun internet sitesi üzerinden online olarak yapılacaktır. Posta veya bireysel olarak yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecektir.
 • Adaylar, il sayısına göre tercih işlemlerini dijital ortamda gerçekleştirecektir.

Sözleşmeli Avukat Alımı Başvuru Tarihleri

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü sözleşmeli avukat alımı başvuru tarihleri, resmi olarak açıklandı. Yapılan resmi duyuruya göre adaylar, 15 Şubat 2021 günü saat 09:00 dan itibaren başvuru işlemlerini yapabilecektir. Başvurular 24 Şubat 2021 günü saat 24:00 de tamamen sona erecektir.

Başvuru sonuçları 26 Şubat 2021 tarihinde kurumun resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecek ve adayların mail adreslerine başvuru sonuçları iletilecektir. Sözleşmeli avukat alımı için herhangi bir yazılı veya sözlü mülakat yapılmayacaktır.

Sözleşmeli memur alımı işlemleri KPSS sınav sonucuna göre yapılacaktır. Gerçeğe aykırı beyan da bulunan kişiler hakkında ise Türk Ceza Kanunu içerisinde yer alan maddelere göre gerekli yasal işlemler gerçekleştirilecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.