Kpss ile ilgili arananlar kafalara takılan sorulara cevaplar...

Zoom Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

0 1

Covid-19 salgınıyla popülaritesi oldukça artan Zoom uygulaması yerine alternatif uygulamalar kullanmayı tercih eden ya da Zoom güvenliği ve gizliliği hakkında endişeleri bulunan kullanıcılar için Zoom Hesabı Nasıl Silinir merak edenler olabilir. Zoom uygulaması hesap silme işlemini gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar için rehber niteliğinde bir yazı hazırladık.

Zoom Nedir? Zoom Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

Zoom, bilgisayar, tablet ya da cep telefonu üzerinden online görüşmeler, toplantılar, eğitim faaliyetleri ya da canlı dersler yapabilmenize olanak sağlayan bir programdır. İsterseniz web sitesi, tarayıcı üzerinden isterseniz programını indirip kullanabilmenize olanak sağlayan ücretsiz bir servistir. Zoom uygulaması dünyadaki en iyi 200 eğitim-öğretim aracı arasında yeri bulunan bir uygulamadır. Zoom sadece bilgisayarda değil ayrıca mobil cihazlardan da sesli, görüntülü görüşme ortamı sağlayabilen ayrıca online ders verme imkanlarına da sahip bir uygulamadır.

Zoom Programının Başlıca Özellikleri

Zoom Meetings ile kullanıcılar herhangi bir takılma sorunu yaşamadan yüksek kalitede karşılıklı görüşmeler yapabilmektedirler. 

Zoom Cloud Meeting uygulaması ise öğretmenlerin sıkça kullandığı ve akıllı tahra özelliklerinin de yer aldığı, ekran paylaşımının yapılabildiği bir servistir. Örneğin öğretmen matematik sorularını paylaşıp, üzerinde farklı düzenlemelerle ders anlatımını gerçekleştirebilir.

Zoom ücretsiz olarak kullanmak isteyen kullanıcılar için bazı kısıtlamalar yer almaktadır. Ücretsiz sürümde görüşmeler 40 dakikayı geçmemekte, görüşmenin kayıt imkânı da bulunmamaktadır. Ayrıca katılımcı sayısında da kısıtlamalar yer almaktadır.

Zoom Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Zoom Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır, Kalıcı Kapatmak Mümkün Mü?

Zoom hesap silme işlemi beklenildiği gibi çok zor bir işlem değildir. Zoom Hesabı Kalıcı Kapatma İşlemi için size tüm adımları anlatmak istiyoruz.

 1. Öncelikle zoom.us adresini web tarayıcınızın adres çubuğuna yazın.
 2. Zoom hesabınıza giriş yaparak oturum açın.
 3. Sol taraftaki menüden ‘’Yönetici’’ bölümüne geçiş yapın.
 4. ‘’Hesap Yönetimi’’ ardından ‘’Hesap Profili’’ kısmına tıklayın.
 5. Karşınıza gelen menüden ‘’Hesabımı Sonlandır’’ seçeneğine tıklayın.
 6. Onaylama sorusuna ‘’Evet’’ diyerek onaylayın.
 7. Son olarak zoom hesabınızdan çıkış yapın.

Zoom hesap silme işlemi sonrası hesabınız diğer cihazlarınızda açık kalması sebebiyle tam olarak kapanmamış olabilir. Diğer cihazlardan oturum açılmışsa tüm cihazlardan oturum çıkışı yaparak hesabınızı aktif hâle getirebilecek unsurlardan kaçınmanız gerekmektedir.

Zoom Tüm Cihazlardan Oturum Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

 1. zoom.us adresini web tarayıcınızın adres çubuğuna yazın ve giriş yapın.
 2. Zoom hesabınızda oturum açın.
 3. Sol taraftaki menüden ‘’Yönetici’’ bölümüne tıklayın.
 4. ‘’Hesap Yönetimi’’ kısmına tıklayın.
 5. Sayfada aşağı kaydırma yaparak alt taraftaki ‘’Tüm Cihazlardan Oturumu Kapat’’ seçeneğini seçin.
 6. Son olarak Zoom uygulamalarını tüm cihazlarınızdan kaldırıp, silin.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.