Son Dakika Güncel KPSS Haberleri

KPSS 50 Puan Barajıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Aşçı Alacak

2020 Yılının İkinci Emniyet Personeli Alımı Yapılacak

0 569

2019 yılı 1. Dönemi için kadrolu Aşçı alımı başvuru süre ve şartlarını güncelleyen Emniyet Genel Müdürlüğü, 2020 aşçı kadroları için KPSS puan sınırını 50 olarak ilan etti. EGM ocak ayında ilan edilen kadrolar için 20/01/2020-24/01/2020 tarihlerinde başvuranların başvuruları geçerli kabul ederek ikinci kez başvuru yapılmasına gerek kalmadığını bildirdi. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecek aşçı sayısı kontenjanı 9 olarak belirlendi.

Aşçı Kadrosu İçin Son Başvuru Ne Zaman ?

Emniyet Genel Müdürlüğü içerisinde istihdam edilmek üzere çalışmak isteyen aşçı adayları için başvuru tarihleri 17/02/2020 21/02/2020 olarak ilan edildi.

Aşçı Kadrosu İçin Başvuru Şartları Nedir ?

Aşçı kadrosu için başvuru yapacak adayların, Emniyet Teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği gereğince belirlenen aşağıdaki şartlara haiz olmaları gerekmektedir.

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği Maddeleri

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
  • Atanmak istediği unvanla ilgili olarak EK-1 de belirtilen öğrenim şartı ve diğer nitelikleri taşımak,
  • Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)
  • Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak.

Ayrıntılar için buraya tıklayak daha geniş bilgiye sahip olabilirsiniz…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.