Halkbank 2020 Yılı Personel Alım İlanı Yayınlandı! Başvurular ve Özel Şartlar

Birçok vatandaş istihdamın sağlanmasını istiyor ve iş arıyor. 2020 yılında yapılacak KPSS sınavları ile birçok kamu kurumunda yeni personel alımları olacak. Halkbank, 2020 yılı için yeni takım arkadaşları arıyor. Bilgi teknolojileri uzman yardımcısı olarak alınacak yeni personeller için KPSS şartsız 23 Ocak 2020 ile 07 Şubat 2020 tarihleri arasında başvurular yapılacak. 16 Şubat 2020 tarihinde ise özel bir sınav yer alacak.

Halkbank 2020 Yılı Personel Alımı için Özel Şartlar Nelerdir?

Halkbank, 2020 yılı için bilgi teknolojileri uzman yardımcısı personelleri alacak. Bu bağlamda her kurumun personel alımında olduğu gibi Halkbank’a başvurmak için de birçok şart bulunmaktadır. Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gereklidir. 01.01.1991 ve sonrasında doğanlar işe başvurabilir. Erkek adaylar askerlikten muaf, tamamlamış bir şekilde veya 31 Ağustos 2020 tarihine kadar tecilli olmalıdır. Bedelli askerlikten yararlanacak olanlarda başvurabilir. İşin gerektirdiği sağlık koşullarına sahip olmak ve Türkiye’nin her bölgesinde çalışmaya elverişli olmanız gerekmektedir. Başvuru yaparken bilgisayar mühendisliği, bilgisayar bilimi ve mühendisliği, bilgisayar bilimleri, bilgisayar ve yazılım mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, endüstri mühendisliği, endüstri sistemleri mühendisliği, endüstri ve sistem mühendisliği, istatistik ve bilgisayar mühendisliği, işletme mühendisliği, matematik mühendisliği, matematik ve bilgisayar bilimleri, matematik-bilgisayar, yazılım mühendisliği bölümlerinden herhangi birinde eğitim almanız gerekmektedir. Yani 4 yıllık lisans bölümü okumak veya yurt dışında buna denk bir bölümü okumanız gerekmektedir.

Sınav İçeriği Nasıl Olacak?

Halkbank, 2020 yılı için yapacağı personel alımında 16 Şubat 2020 tarihinde adayları özel bir sınava tabi tutacak. 07 Şubat 2020’de sonlanacak başvurular için sınav yerleri İstanbul, Ankara, İzmir, Erzurum, Şanlıurfa, Trabzon ve Gaziantep illerinde Halkbank’ın ilan edeceği alanda gerçekleştirilecektir. Sınav giriş belgenizi 10-16 Şubat 2020 tarihleri arasında bu bağlantıdan öğrenebileceksiniz. Sınavda alan bilgisi, yabancı dil, genel yetenek testi, kişilik envanteri uygulaması bölümleri uygulanacaktır. Sınavdaki başarı puanına göre ilk 300 aday mülakata tabi tutulacaktır. Halkbank’ta çalışmaya hak kazanan adaylar İstanbul’da BT uzmanı olarak yazılım geliştirme, iş analisti, bilgi güvenliği ve yazılım operasyonu alanlarında çalışacak.

By kpsshaberleri

2020 yılı ile beraber kurulmuş olan Kpsshaberleri.net her geçen gün yeni ve önemli Kpss iş alımları, Kpss tercih sonuçları gibi daha birçok konuda okurlara bilgi vermeye devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir