Son Dakika Güncel KPSS Haberleri

Cerrahpaşa Hemşire Alımı 2019 Kpss Puanı Geçerli Olacak !

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi çok sayıda hemşire alımı yapacağını duyurdu

0 389

Covid-19 salgını nedeniyle İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi hemşire alımı ihtiyacı duyarak çok sayıda alım yapacağını duyurdu.

İstanbul Üniversitesi resmi web adresinde yayınlanan duyuru haberinde dünyanın dört bir yanında büyük bir kaosa neden olan yeni tip Covid-19 salgını nedeniyle ülkemizde olağanüstü koşulların yaşandığını ve bu neden üniversite hastanesine ait olan ameliyathanelerin devre dışı bırakılarak yoğun bakım üniteleri olarak kullanıma açıldığını belirtti.

Bu kapsamda çok sayıda hemşire alımının yapılacağını duyuran üniversite yetkilileri işe alım koşullarını açıkladı.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Hemşirelik Başvuru Koşulları

Üniversite sitesinde yer alan duyuruda ayrıca Cerrahpaşa Hemşire Alımı koşulları belirtildi.

  • Cerrahpaşa Hemşire alımı 2019 Kpss puanı geçerli olacaktır ve hemşirelik başvurusu için en az 70 puan alınmış olması gereklidir.
  • Olağanüstü bir durum yaşandığı ve çok sayıda hemşire ihtiyacı olduğu için hemşirelik mülakat koşulu gerekmeyecektir.

Üniversite yetkilileri başvuru koşullarını belirtirken henüz yeterli başvurunun alınmadığını bu yüzden açıkta çok fazla kadro olduğunu belirttiler.

“Ülke olarak içinden geçtiğimiz Kovid-19 pandemisi ile mücadele gibi mücbir sebep dolayısıyla Cerrahpaşa Tıp Fakültesindeki ihtiyacı karşılamak üzere, yeni bir ilana çıkarak zaman kaybetmeksizin, Hukuk Müşavirliğimizin görüşü ve üniversitemiz yönetim kurulu kararı doğrultusunda, KPSS puanları yukarıdan aşağıya sıralanarak ve en yüksek KPSS puanından başlamak suretiyle kontenjan dahilindeki başvurular da değerlendirmeye alınmış ve bu kapsamda ilan edilmiştir. Kovid-19 pandemisi nedeniyle hemşire alımları doğrudan KPSS puan esasına göre ve mevzuata uygun olarak mülakatsız yapılmıştır.

Böylece amaca matuf olarak yapılan değerlendirme sonucu, Kovid-19 pandemisi nedeniyle üniversitemiz Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinin servislerinde ve yoğun bakım ünitelerinde yatmakta olan hastalara verilen sağlık hizmetinde aksama meydana gelmeyecek, gerektiğinde yatak sayısı zaman kaybetmeden ve en hızlı şekilde arttırılabilecektir. Bu vesileyle insanüstü gayretle hizmet veren Cerrahpaşa Tıp Fakültesi sağlık çalışanlarına bir kez daha minnetlerimizi sunuyoruz.”

Kaynak: OKU HABER

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.