2016 KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen 2016 Lisans KPSS sınavının ardından, gözler sonuçların ne zaman açıklanacağına çevrildi.

22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Lisans düzeyi Genel Yetenek – Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri sınavları tamamlandıktan sonra sonuçların ne zaman açıklanacağı ÖSYM tarafından yapılan açıklama ile netlik kazanmış durumda.

Bilindiği gibi 22 Mayıs’ta yapılan Genel Yetenek – Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavlarından sonra 29 Mayıs’ta Lisans düzeyi Alan bilgisi sınavı yapılacak. O sınav da tamamlandıktan sonra ÖSYM sınav takviminde belirtildiği üzere 14 Temmuz 2016’da sonuçlar açıklanacak. Sonuçların açıklanmasının bu kadar geç bir tarihe ertelenmesinin temel sebebi, bu yıl mezun olacak Lisans öğrencilerinin de sonuçların açıklanmasının ardından tercih yapabilmelerinin önünün açılması olarak açıklandı.

2016 KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM sınav takvimine ulaşmak için tıklayın.

Daha önce, Haziran ayında açıklanacağı ifade edilen KPSS sonuçları, yukarıda yazılan gerekçeden dolayı 14 Temmuz olarak belirlendi. ÖSYM tarafından önümüzdeki günlerde yeni bir açıklama gelmedikçe, sonuçların bu tarihte açıklanacağına kesin gözüyle bakılıyor.

By kpsshaberleri

2020 yılı ile beraber kurulmuş olan Kpsshaberleri.net her geçen gün yeni ve önemli Kpss iş alımları, Kpss tercih sonuçları gibi daha birçok konuda okurlara bilgi vermeye devam edecektir.

2 thoughts on “2016 KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?”
  1. arkadaşlar sizce puanlar 2014’e mi 2012’ye mi benzer şekilde gelir? bazıları 2014’ün genel kültürüne genel yetenek netlerinizi yazın diyor. yani netleri tam tersi koyarak doğru sonucu alırmışız. ne kadar doğru sizce bu???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir